אלעזר סלע – האתגרים, השינויים והטיפים ליזמים

לפניכם ראיון קצר עם אלעזר סלע שהסביר על האתגרים שהיו לו במהלך תפקידו כמנכ”ל פארק התעשיות באריאל, אילו שינויים הוא ביצע במהלך כהונתו ואילו טיפים יש לו ליזמים שמייצרים כחול-לבן

בתור מנכ”ל פארק התעשייה באריאל – מה השינוי הכי גדול או הכי טוב שביצעת במהלך כהונך?

c4d81e7d 38dc 47d5 a5be 1a4624fea853 300x200 - אלעזר סלע - האתגרים, השינויים והטיפים ליזמים
אלעזר סלע ונשיא המדינה

אלעזר סלע קיבל את פארק התעשייה באריאל כאשר הוא מנה כ-850 דונם בלבד. בראיון הוא טען: “היה לי ברור שזה חשוב להגדיל את השטח ולכן יצרתי מצב שהגדלתי את הפארק בעוד 1300 דונם, משמע ששטח פארק התעשייה כיום הוא 2150 דונם. זה מאפשר למפעלים לגדול ולהתרחב. נוצר מצב שמפעל מייצר בכמות גדולה ורוצה להתרחב יש לו בקרבת מקום שטח להמשיך להגדיל את שטחו, ולכן כמנכ”ל פארק התעשייה זה היה חשוב לתת מענה לצרכים הללו של בעלי המפעלים”.

מהם האתגרים במהלך עבודתך כמנכ”ל?

נתקלתי בהרבה מאוד אתגרים במהלך תפקידי. הן מבחינת חברת חשמל בכדי לספק כמה שיותר חשמל למפעלים. הן מבחינת מינהל מקרקעי ישראל שרצה לקחת כמה שיותר כסף מאותם יזמים שהקימו מפעל באריאל ואנו עודדנו לבצע פיחות והבאנו שמאים בכדי להוריד את העלויות. הן בנושא היצוא לארצות אירופה שהוא נושא בעייתי כי המפעלים צריכים לשלם אקסטרה מס. כמו כן, גם ה- BDS עושים חרמות על מוצרים המיוצרים מעבר לקו הירוק. אלו רק חלק מהדברים שאנו מתמודדים איתם על בסיס יום יומי אבל המפעלים מתגברים על הקשיים ואנו עוזרים להם בנושאים הרגישים הללו להמשיך ולייצר מוצרים כחול לבן במפעל שלהם.

מהו הטיפ/ הטיפים שלך ליזמים צעירים בתעשייה כחול-לבן?

6a848947 4464 48e1 96e3 ea73a29bd01e 251x300 - אלעזר סלע - האתגרים, השינויים והטיפים ליזמים
אלעזר סלע בשטח

הטיפ שלי הוא להגיע לאריאל ולראות איך אפשר להפריח את המפעל שלו לגידול משמעותי בנושא הורדת עלויות, הוזלת ארנונה, הבאת עובדים ונגישות מהירה לכביש 6. דבר שאין דומה לו בישראל.

אם כל יום צריך לעמוד בפקקים בדרך לנתניה, פתח תקווה או עמק חפר זה בזבוז של זמן וכסף במיוחד אם צריך לספק סחורה או לקחת סחורה וזה פוגע ביעדים ובזמני האספקה. אצלנו באריאל אפשר לומר שהכבישים פתוחים ואין בעיה של ניידות.