אלעזר סלע – ראיון לאחר הפיגוע בברקן

אלעזר סלע בראיון אחד על אחד לאחר הפיגוע שבו נרצחו 2 ישראלים ע”י מחבל פלשתינאי בזמן שהם שהו במשרד שלהם ביום עבודה רגיל שהפך ליום אבל לאומי.

שאלה למר אלעזר סלע: לאחר הפיגוע באיזור התעשייה בברקן, מה הרגשת בתור מנכל פארק התעשייה באריאל בדימוס?

אלעזר סלע הרגיש מועקה גדולה לאחר הפיגוע באיזור התעשייה ברקן מכיוון שלדעתו יש דמיון רב בין איזור התעשייה בברקן לאיזור התעשייה באריאל. אלעזר סלע מסביר: “כפי שהסברתי כבר בעבר שמפעלים עוברים לאיזורים שלנו אך ורק בגלל כוח עבודה פלשתינאי לא שהוא זול כי אנו מחוייבים לכל חוקי מדינת ישראל אלא הוא זמין והדגשתי שהפלשתינאים יש להם צורך ומחויבות לעבודה והם אף באים חולים לעבודה על מנת לשמר ולהביא פרנסה הביתה. זה לא דבר טריוויאלי ודברים כאלו לא מוצאים מעבר לקו הירוק באיזור תל אביב והמרכז כי אנשים פשוט לא רוצים לעבוד ולכן בעלי מפעלים חוזרים ואומרים לי שהם הגיעו לאריאל לא מבחינה אידיאולוגית, ליהפך הם רחוקים מעמדה אידיולוגית ציונית אלא אך ורק בגלל כי יש באריאל כוח עבודה זמין בעל רצון לעבודה”.

war 1911177 640 - אלעזר סלע - ראיון לאחר הפיגוע בברקן
מלחמה

האם לדעתך פיגוע מסוג זה יכול להתרחש במפעלים באריאל?

על פי אלעזר סלע דבר זה יכול להיות, אך צריך להבין שכל פועל שמגיע לאיזור תעשייה באריאל נבדק. הוא נבדק האם יש לו אישור כניסה, אישור שב”כ מה שנקרא. למעשה בעל מפעל שרוצה להעסיק עובד פלשתינאי לוקח את תעודת הזהות שלו והולך למנהל האזרחי ומקבל אישור. אם הוא לא מקבל אישור כי הוא מסורב שב”כ הוא לא ייכנס לאריאל אך אם הוא קיבל אישור מהמנהל האזרחי אז הוא כן יוכל. יכול להיות מצב שאדם קם בבוקר ורוצה לעשות פיגוע..דבר כזה מאוד קשה למנוע, אך יצר העבודה והמחויבות למפעלים הוא חזק מאוד. אין שליטה על אחד אחד ועל המחשבות שלהם אך בסך הכל הכללי האנשים הללו רוצים לחיות בדו קיום ולעבוד ולהביא פרנסה הביתה. אירוע כזה בטחוני עושה להם מהפכות גדולות לכל עולם העבודה כי יש להם חשש גדול מאוד של פיטורים , של הפסקת עבודה ושל אי הבאת משכורת למשפחה בבית.

אלעזר סלע מצר מאוד על הפיגוע ועל התקרית ומצטער בשביל המשפחות של הנרצחים. יהי זכרם ברוך.